Neler Yapıyoruz?

image

Ekosistem Haritaları

Türkiye ReFi Ekosistem Haritası

Türkiye ReFi Ekosistem Haritası'nı Akbank LAB ve imece iş birliğinde geliştirilen ReFi Türkiye programı kapsamında ReFi, Web3 ve etki ekosisteminin kesişiminde kimlerin ve nelerin olduğunu ilişkilendirebilmek adına oluşturduk. Harita, yapısı itibariyle sürekli güncellenen yaşayan bir doküman. Süreç içerisinde gelişmesini, büyümesini beklediğimiz bir ilişkiler, insanlar ve organizasyonlar ağı. Diğer bir deyişle, yeni filizlenmeye başlanmış ReFi ekosisteminin Türkiye yansımasının bir snapshot’ı. Harita sürekli güncellenerek yeni aktörler veya aktörlerle ilgili değişiklikler yansıtılacak. Bu erken aşamada tüm paydaş ve aktörlerin görünür kılınmasını sağlamak ve ekosistemi birlikte anlamlandırmak için ekosisteme açık çağrıda bulunuyoruz. Katkılarınızı bekliyoruz!

Yurtdışı ReFi Ekosistem Haritası

Yurt Dışı ReFi Ekosistem Haritası'nı Akbank LAB ve imece iş birliğinde geliştirilen ReFi Türkiye programı kapsamında ReFi, Web3 ve etki ekosisteminin kesişiminde kimlerin ve nelerin olduğunu ilişkilendirebilmek adına oluşturduk. Harita, yapısı itibariyle sürekli güncellenen yaşayan bir doküman. Süreç içerisinde gelişmesini, büyümesini beklediğimiz bir ilişkiler, insanlar ve organizasyonlar ağı. Diğer bir deyişle, yeni filizlenmeye başlanmış ReFi ekosisteminin ekibinde Türkiye’den kişilerin olduğu ya da Türkiye’den kişilerin farklı bir coğrafyada hayata geçirdiği girişimleri inceleyen bir snapshot'ı. Harita sürekli güncellenerek yeni aktörler veya var olan aktörlerle ilgili değişiklikler yansıtılacak. Bu erken aşamada tüm paydaş ve aktörlerin görünür kılınmasını sağlamak ve ekosistemi birlikte anlamlandırmak için ekosisteme açık çağrıda bulunuyoruz. Katkılarınızı bekliyoruz!

Afet Teknolojileri Ekosistem Haritası

Akbank LAB ve imece iş birliğinde afet teknolojileri üzerine sürekli güncellenen bir ekosistem haritası oluşturduk. Afet Teknolojileri Türkiye Ekosistem Haritası afet yönetimi ve hazırlık süreçlerine yönelik geliştirilen teknolojik ürünleri kategorize eder, kullanıcıların afet türü, yönetimi ve servislerini keşfetmelerine yardımcı oluyor. Afetlere karşı daha iyi hazırlanmamıza yardımcı olmasını hedeflediğimiz bu kaynakla, toplumun güvenliğini ve direncini artırmak için teknolojinin gücünü keşfedebilirsiniz.

VikiMaraton

ReFi Türkiye Vikimaraton

Hackathon’lar

icon
Akbank ReFi Hackathon
icon
Akbank Hackathon: DisasterTech

Komünite Buluşmaları

Gelin, Web3’ü Tartışalım. Hatta Yaratalım! @Fest Z
Web3 for Good #1
Web3 for Good #2
ReFriday Buluşmaları

Eğitimler

ReFi Türkiye Podcast

Podcast Kayıtları